DIRECTOR TEHNIC

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, societate de Constructii si Instalatii, un DIRECTOR TEHNIC , care sa coordoneze intreaga activitate de planificare, lansare in executie si urmarire a executiei lucrarilor, in corelatie cu celelalte activitati conform cerintelor postului.
Locatia- Satu Mare

Profilul job-ului
• Este subordonat Directorului executiv al societatii si este inlocuitorul de drept
al acestuia.
• Coordoneaza si raspunde de desfasurarea intregului proces de procurare a produselor, serviciilor si echipamentelor de la furnizori/ subcontractanti, necesare executiei lucrarilor de constructii-montaj si productiei secundare, realizate de organizatie .
• Coordoneaza activitatea de emitere si gestionare a procedurilor tehnice de executie (PTE).
• Asigura dotarea, administrarea, confirmarea metrologica si utilizarea adecvata a dispozitivelor de monitorizare si masurare (DMM), in conformitate cu necesitatile organizatiei, cu prevederile reglementarilor oficiale in domeniu, controland activitatea responsabilului cu metrologia pe organizatie.
• Asigura si raspunde de implementarea si mentinerea prevederilor SMC in cadrul activitatilor din subordine si modul de aplicare al prevederilor aferente, in special cele referitoare la controlul documentelor si inregistrarilor.
• Pregateste documentatia tehnica necesara executarii lucrarilor din profilul societatii si pentru controlul proceselor aferente. Organizeaza primirea, evidenta si verificarea documentatiilor de executie transmise societatii de catre beneficiari; urmareste si asigura intocmirea obiectiunilor si a propunerilor de completare si imbunatatire, precum si inaintarea in termen a acestora.
• Asigura pregatirea lucrarilor si organizarea de santier si urmareste desfasurarea executarii lucrarilor la termenele si calitatea stabilite prin specificatiile contractuale, in documentatii tehnice de executie si PTE.
• Organizeaza si raspunde de intocmirea de catre compartimentui Mecanizare transport in colaborare cu subunitatile si celelalte functiuni implicate a necesarelor de mijioace de mecanizare si transport, scule, dispozitive, piese de schimb, combustibili, lubrifianti, pe care Ie analizeaza, avizeaza si apoi Ie supune aprobarii Directorului executiv, iar dupa aprobare, urmareste asigurarea acestora .
• Organizeaza colaborarea compartimentului Aprovizionare cu celelalte functii implicate si cu subunitatile in vederea obtinerii de la fumizori/ subcontractanti a tuturor documentelor privind calitatea produselor/ serviciilor/ lucrarilor livrate societatii, precum si -dupa caz- a instructiunilor tehnice de control si verificare, de depozitare, manipulare si punere in opera si exploatare.

CERINTE

Profilul candidatului

• Minim 7 ani experienta in activitatea de constructii si instalatii, din care minim 3 ani experienta pe un post de conducere si coordonare
• Studii superioare tehnice
• Lucrul in proiecte de anvergura
• Cunostinte avansate de Project Management
• Disponibilitatea relocarii in Satu Mare
• Cunostinte operare PC: Word, Excel, programe pt devize/ofertare(DOCLIB, EDEVIZE, etc), MPP, PRIMAVERA.
• Experienta in participare la intocmire oferte pentru proiecte finantate prin CNADR, regiile de apa sau FEADR.
• Permis conducere: categ B
• negociere, organizare,abilitati de munca in echipa si comunicare, medierea conflictelor, capacitate de luare a deciziilor, capacitate de a delega sarcini, transparenta, flexibilitate, capacitate de lucru in conditii de tensiune sau presiune a timpului, rezistenta la efort fizic si/sau stres

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv- plus prime si bonus-uri
• Masina de serviciu, Laptop, telefon
• Cazare, masa

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 2 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro