CONSILIER JURIDIC

ROCREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica, amendeaza si formuleaza opinii juridice si avizeaza din punct de vedere juridic proiecte de credit, in principal pentru persoane juridice, conform normelor interne ale institutiei financiare nebancare;
-Verifica, redacteaza si asigura suport juridic in redactarea contractelor de credit si de garantie accesorii, precum si inscrierea acestora in registrele de publicitate: Arhiva Electronica, Cartea Funciara la nivel de Centrala si de catre sucursalele si agentiile din reteaua taritoriala;
- Furnizeaza opinii si observatii cu privire la continutul diferitelor documente normative interne a caror elaborare/modificare este initiata de catre Departamentul de Credit al institutiei ;
- Asigura suportul juridic necesar sucursalelor in legatura cu activitatea curenta a acestora;

CERINTE

-studii superioare juridice
- minim 1 ani experienta in domeniul juridic constituie avantaj,
- seriozitate, responsabilitate, abilitati foarte bune de organizare

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv
-bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

INSTITUTIE FINANCIAR NEBANCARA