Asistent manager relatii externe

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Suport in gestionarea relatiilor cu furnizorii externi
• Suport in furnizarea de rapoarte periodice şi actualizarea informatiilor privind activitatea furnizorilor
• Suport in construirea şi mentinerea relatiilor cu furnizorii existenti şi potentiali, dezoltarea si optimizarea relatiilor de comunicare
• Colaborarea cu echipa din departamentul achizitii si analize pentru a mentine baza de date cu informatii actualizate despre furnizori si produse
• Suport pentru departamentul de vanzare
• Colaborarea cu echipa departamentului logistic privind aspectele legate de expeditie si distributie a produselor
• Suport in relatiile de comunicare cu furnizorii
• Aplicarea procedurilor interne ale companiei privind evaluarea furnizorilor si gestionarea relatiilor cu ei in cadrul reglementat de companie

CERINTE

Ne dorim sa completam echipa cu oameni dedicati si dinamici, pasionati de munca lor si orientati catre performanta. Cautam oameni care prin munca individuala sa contribuie eficient la munca echipei. Este foarte important sa ai mintea deschisa la nou si sa ai abilitatea de a accepta provocari.

Ne dorim sa ai urmatoarele cunostinte, abilitati / competente / calificari:
- Studii superioare
- Abilitati de negociere, tehnici de vanzare constituie un avantaj
- Cunostinte relevante si experienta privind domeniul pieselor auto constituie un avantaj
- Abilitati şi competente interpersonale: abilitati dezvoltate de comunicare, capacitate eficienta de analiza si sinteza, rezolvare de probleme si abilitati decizionale, aptitudini organizatorice, gestionare eficienta a timpului de lucru
- Experienta in utilizarea aplicatiilor de calcul tabelar (Excel)
- Capacitate de a obtine rezultate utilizand metode de lucru profesioniste
- Capacitate de a citi si interpreta informatii de baza financiare, constientizand rentabilitatea unei actiuni
- Capacitatea de a asigura un serviciu de calitate si de a avea abordari orientate catre client
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat, limba germana constituie un avantaj
- Permis de conducere categoria B

Atitudinea poate face diferenta!

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com