Angajam Manager Logistica

MXM Brothers Partners SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajator: Reprezentanta si unic importator de produse de igiena intima feminina, scutece pentru copii, produse de hartie, produse de bumbac, etc.

Atributii:
- organizeaza si supravegheaza desfasurarea activitatii Departamentului de transporturi al societatii cu respectarea tuturor actelor normative in vigoare privind transportul rutier de marfuri;
- cordoneaza activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
- ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;
- coordoneaza baza de date cu privire la toate activitatile de transport pentru a se putea urmari in orice moment situatia livrarilor si a transporturilor de marfa efectuate sau in curs de efectuare;

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Experienta in domeniu - minim 3 ani
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, etc.)
- Spirit de echipa
- Rezistenta la stres
- Abilitati de comunicare
- Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Posibilitatea de a activa intr-o companie cu obiective de dezvoltare la nivel national
- Salariu fix + bonus de performanta
- Telefon de serviciu

CV-ul cu poza (obligatoriu) se transmite pe adresa de e-mail mxm@mxmbrothers.ro
Veti fi contactat doar daca corespundeti cerintelor postului !

Informatii la telefon: 0773 977 467 intre orele 10:00- 15:00

MXM Brothers Partners SRL este unic importator si reprezentant al produselor Celltex si Sanete in Romania.
Compania Celltex, cu sediul central si de productie in Slovacia, este prezenta in piata din cateva tari europene avand in portofoliul de clienti importante retele de hypermarket si unitati cu profil medical.
In piata din Romania suntem prezenti incepand cu anul 2013, actionand ca distribuitori in partea de Nord-Vest a Romaniei.
Oferta noastra include produse cu caracter comercial, avand un packing atractiv, adaptat cerintelor din piata de expunere la raft.
Aceasta categorie cuprinde urmatoarele produse:
- Produse pentru igiena intima feminina Pamela (tampoane si absorbante)
- Produse pentru incontinenta usoara femei Pamela Light Incontinance
- Scutece pentru copii Baby Soft Standard (marimile 2, 3, 4, 5)
- Scutece pentru copii Baby Soft Premium (marimile 2, 3, 4, 5)
- Scutece pentru adulti Cellsan
- Produse din hartie Big Soft ( hartie igienica, prosoape de bucatarie, servetele, etc)
- Produse din bumbac A Vata ( discuri demachiante, betisoare de urechi, vata, discuri de protectie pentru san)
De asemenea, compania Celltex, respectiv MXM Brothers Partners SRL, au prezente in oferta si produse profesionale pentru incontinenta usoara si severa adulti (barbati si femei), marca Sanete.
Aceste produse au caracter medical, avand un ambalaj de culoare alb mat, adresandu-se in special institutiilor medicale si farmaciilor.