Administrator Sistem

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, configurarea, întreținerea şi menţinerea în funcţiune a componentelor hardware şi software pentru rețeaua internă de calculatoare
- Cunoașterea și administrarea echipamentelor de rețea
- Administrarea serverelor și a infrastructurii de reţea a companiei
- Administrarea procedurilor de back-up şi restore ale configuraţiei reţelelor
- Asigurarea funcționalității rețelei de calculatoare și a echipamentelor de conectare și de comunicații
- Analizarea problemelor care apar la servere, staţii de lucru şi sistemele asociate
- Monitorizarea performantei reţelelor şi implementarea de soluții de îmbunătăţire
- Aplicarea de masuri de securizare a reţelelor şi a politicilor de „disaster recovery”
- Reconfigurarea de soluții hardware
- Oferirea de suport pentru utilizatorii interni în utilizarea și întreținerea echipamentelor

CERINTE

- studii superioare în domeniul informatic, finalizate
- experienţă relevantă pe post similar, de minimum 2 ani
- cunoştinţe de bază şi experienţă în retelistică (TCP/IP))
- cunoştinţe Cisco, routing şi switching
- cunoştinţe administrare Microsoft Active Directory
- cunoştinţe de bază în administrare Vmware şi virtual PC
- cunoştinţele operare SAP Basis reprezintă avantaj
- orientare către atingerea rezultatelor
- capacitatea de a rezolva probleme şi de a le anticipa
- foarte bună capacitate de organizare
- orientare către performanţă.

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com