Tehnolog/Inginer alimentar

Day Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileasca procedurile tehnologice pentru producerea de diferite produse alimentare;
- Determine organizarea, procedura si conditiile tehnice de productie;
- Determine cerintele de achizitie de echipament si masini folosite în productie si sectorul operativ;
- Intocmeasca liste cu cantitati si tipuri de materii prime si sa monitorizeze calitatea lor;
- Elaboreze fisele tehnologice ale preparatelor;
- Determine consumurile specifice si sa calculeze retetele, valorile calorice si nutritive a preparatelor;
- Supravegheze productia;
- Identifice materiile prime noi;
- Verifice si sa se asigure ca produsele sunt prezentate / impachetate corespunzator si ca termenele de valabilitate sunt respectate;
- Implementeze si verifice sistemele de management al sigurantei alimentelor pe baza principiilor HACCP.

CERINTE

- Sa fi terminat liceul sau o facultate cu specializare în industria alimentara sau chimica;
- Sa aveti cunostinte tehnice, imaginatie, calitati de organizator si precizie;
- Experienta pe un post similar sau anterioara in industria carnii, reprezinta un avantaj;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate;
- Atentie la detalii, capacitate de analiza, sinteza, interpretare cifre;
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiative flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- Salariu fix 2.500 – 3.500 corespunzator cu experienta
- Tichete de masa
- Diferite bonusuri anuale
- Transport

DESCRIEREA FIRMEI

Day Jobs

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza