TEHNICIAN IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura buna functionare a echipamentelor IT ale clientului, din punct de vedere hardware si software, furnizand suport tehnic pentru problemele reclamate.

- Sa realizeze lucrari complexe de instalare, intretinere si service a echipamentelor.
- Sa se deplaseze la sediul clientului, pentru interventii in urma solicitarii acestora.
- Sa diagnosticheze defectul in urma reclamatiei clientului.
- Sa inlocuiasca componentele defecte atunci cand este posibil.
- Asigura optimizarea permanenta a stocului propriu de service.
- Sa intocmeasca documentatia necesara fiecarei interventii.
- Sa gestioneze interventiile in functie de gradul de prioritate, stabilit de Managerul direct astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegand traseul optim pentru indeplinirea lor.
- Sa se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aiba o atitudine corespunzatoare. Sa explice clientului pe cat posibil defectiunea survenita.

CERINTE

Cunostinte de:
- Instalare si configurare hardware (calculatoare, periferice)
- Instalare si configurare sisteme de operare
- Instalare si configurare aplicatii desktop diverse
- Diagnosticare si/sau depanare hardware periferice si sisteme
- Instalare si configurare aplicatii email.

- Sa fie o persoana responsabila, bine organizata, care poate invata usor, cu initiativa.
- Sa aiba abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor.
- Cunoaşterea limbii engleze nivel mediu/avansat.
- Disponibilitate la deplasari, peste 70% din timp;
- Permis de conducere cat.B
- Posibilitatea de a folosi masina proprie este un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- Oportunitate reala pentru orice tanar care isi doreste sa se formeze si sa se dezvolte profesional intr-un ritm adecvat alaturi de o echipa cu competente profesionale deosebite;
- Va colabora cu persoane cu o bogata experienta tehnica si cu un inalt grad de specializare;
- Va lucra in proiecte complexe in mediul Enterprise.
BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv.
- Program de pregatire si integrare in companie.
- Oportunităţi de dezvoltare profesională.
- Laptop, telefon.