Supervizor Mentenanta

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement angajeaza Supervizor Mentenanta pentru clientul sau:o companie înfiinţată în 1994, are în prezent cca 500 angajaţi, iar portofoliul său cuprinde peste 30 de mărci, mii de produse, de la produse cosmetice, detergenţi, adezivi comerciali şi profesionali până la tehnologii, in unitatea de productie Roznov.

1.1 Denumirea postului : Supervizor mentenanta

2. CERINTELE POSTULUI

• Asigura functionarea in parametri a echipamentelor de productie, echipamentelor de manipulare/incarcare, instalatiilor auxiliare (centrala termica, aer conditionat etc), echipamentelor de laborator si a AMC-urilor;
• Planifica si organizeaza actiunile de mentenanta, astfel incât activitatile curente sa fie cat mai putin afectate sau deloc;
• Urmareste ducerea la indeplinire a activitatilor de mentenanta planificate si verifica calitatea lucrarilor executate;
• Asigura instalarea /punerea in functiune a noilor echipamente achizitionate conform planului de investitii;
• Asigura testarea si urmarirea in perioada de proba a personalului ce urmeaza a fi angajat in subordinea sa;
• Salariatul va respecta standardele interne ale societatii, regulile, instructiunile si procedurile de lucru specifice propriului departament asa cum ii vor fi acestea comunicate la angajare sau modificate oricand ulterior de catre angajator si comunicate angajatului si/sau postate pe intranet (pagina de internet proprie a societatii), acestea devenind parte integranta a Regulamentului de ordine interioara. Nerespectarea in mod deliberat ori nejustificat si repetat a standardelor interne ale societatii, ca si a regulilor, instructiunilor si a procedurilor de lucru specifice propriului departament poate fi considerata abatere disciplinara si sanctionata in mod corespunzator.
• Alte atributii la solicitarea managerului direct.
• Raspunde de respectarea instructiunilor de sanatatea si securitate a muncii si de prevenire si stingere a incendiilor la postul de lucru unde isi desfasoara activitatea
• Raspunde de respectarea in permanenta a cerintelor legale, de reglementare, specifice domeniului de lucru, inclusiv referitoare la protectia mediului si securitatea si sanatatea in munca, aplicabile postului;-cerinte care i-au fost aduse la cunostinta in prealabil de catre seful ierarhic sau de persoana responsabila cu acest aspect din cadrul companiei.
• Raspunde de respectarea cerintelor aplicabile postului din documentele sistemului de management al calitatii mediului si securitatii ocupationale, ex. Instructiuni de lucru, instructiuni tehnologice existent in organizatie;
• Raspunde de respectarea programului zilnic de munca inclusiv al subordonatilor
• Raspunde de organizarea si coordonarea activitatii de mentenanta la nivelul posturilor pe care le conduce;
• Raspunde de predarea catre seful de schimb a utilajelor reparate, pe baza de proces verbal de reparatii.
• Raspunde de buna functionare a echipamentelor
• planificarea si executarea activitatilor de mentenanta / metrologie; organizarea pe schimburi a personalului subordonat.

CERINTE

3. SE MAI SOLICITA:

• Cunostinte de limba engleza B2
• Operare PC – MS Office, e-mail
• Studii superioare tehnice, de preferinta automatizari, profil mecanic sau electric
• Experienta similara intr-un asemena post de minim 4 ani

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro