Specialist Monitorizare cu program part-time in Bacau

Romanian Youth Movement for Democracy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere post:
• Propune, creeaza si implementeaza procedura de monitorizare a activitatii alesilor, in colaborare cu managerul de proiect;
• Monitorizeaza online activitatea alesilor bacauani si actualizeaza zilnic website-ul proiectului si paginile retelelor sociale cu cele mai relevante informatii;
• Realizeaza saptamanal o trecere in revista a aparitilor in presa a alesilor si a initiativelor lor de la nivel local si national;
• Contacteaza parlamentarii bacauani pentru a purta discutii cu privire la activitatea lor parlamentara;
• Realizeaza rapoartele lunare de activitate ale alesilor bacauani;
• Contribuie la realizarea rapoartelor anuale cu privire la activitatea alesilor bacauani.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul stiintelor politice, comunicare, jurnalism, stiinte juridice, filologie, management, marketing
• Buna cunoastere a mediului politic de la nivel judetean si national
• Minim 2 ani experienta de munca in sectorul nonguvernamental, jurnalism, administrativ (voluntariatul este considerat ca fiind experienta de munca);
• Limba engleza nivel mediu spre avansat;
• Spirit de initiativa si de echipa.
Beneficii:
• Program flexibil
• Posibilitatea de a calatori in interes de serviciu
• Mediu de lucru placut, tanar.
• Posibilitate de formare in domeniul scrierii de proiecte, cel al managementului de proiect, educatiei non-formala.
Asteptam cv-ul tau insotit de scrisoarea de intentie la adresa de email mariandamoc@rymd.ro, pana pe data de 5 octombrie.
Pentru alte detalii despre postul disponibil ne putati contacta la nr. de telefon 0724 886 065, adresa de email mariandamoc@rymd.ro sau la sediul nostru din Bacau, strada Ion Ionescu de la Brad, nr. 24.

Romanian Youth Movement for Democracy (RYMD) este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, apolitica, independenta, cu sediul in orasul Bacau. RYMD este rezultatul implicarii unor studenti si tineri care au deja o cariera in diferite domenii, dar care impartasesc aceeasi dorinta: de a schimba comunitatile in care traiesc printr-o implicarea sociala activa si promovand valorile democratiei. Misiunea noastra este de a trezi constiintele celor carora viitorul le apartine. Noi credem ca astazi, mai mult ca oricand, avem nevoie sa ne implicam activ in societate, sa punem intrebari, sa cautam raspunsuri si, in cele din urma, sa gasim solutiile la problemele comunitatii noastre. Daca te regasesti in viziunea noastra te asteptam sa ni te alaturi.