Responsabila vanzari - back office

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele postului

• Realizarea planului de vânzări prin vânzarea prin telefon a materialelor de constructii din portofoliul firmei;
• Identificarea de noi clienţi ;
• Creşterea cotei de piaţă a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
• Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti pe care reuseste sa o formeze.

Responsabiliţăţi importante :

• Realizează planul zilnic de vânzări;
• Prezintă şi promovează la telefon produsele din portofoliul firmei prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali;
• Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor;
• Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
• Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
• Urmăreşte încasarea comenzilor;
• Executa orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt si lung ale companiei.

CERINTE

- abilitati de convingere;
- să comunice clar şi concis, atât în scris cât şi verbal;
- sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
- sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze.

BENEFICII OFERITE

Descrierea companiei

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate comertul cu materiale de constructii si ingrasaminte chimice, importatori directi si unici pe o gama de produse din Rusia, Ucraina, Italia, Serbia, Croatia, Cehia, Grecia. Deasemenea facem export in Republica Moldova şi Ungaria. Compania Rikko Steel face parte dintr-un grup de firme care activeaza in Romania, Ucraina, Rep. Moldova si Rusia.

Echipa Rikko Steel este ambiţioasă şi orientată spre rezultate cu înalte standarde de eficienţă.

Dacă doreşti să faci parte din echipa noastră de succes nu ezita să aplici pentru acest job.

DESCRIEREA FIRMEI

Day Jobs
Mobil 0755.66.11.11
Email office@dayjobs.ro

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza