Responsabil servicii pentru clienti, suport IT de nivel 1

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere Job:
ANTAL International - agentie de recrutare, cauta in vederea angajarii pentru o companie straina:

(IT Service desk agent - level1).

Pozitiile sunt atat pentru Iasi cat si pentru Bacau;
Descriere - responsabilitati job:
Asigura suportul tehnic initial pentru clienti, de la distanta, prin email si telefon, inregistreaza cerintele si problemele tehnice semnalate de acestia si ofera primele informatii cu caracter general, de suport, urmand ca respectivele cerinte sa fie preluate pentru rezolvare de catre alte echipe de specialisti IT.

CERINTE

Cerinte minime pentru angajare:
- cunostinte avansate Microsoft Office, in special Excel (utilizarea tabelelor pivoti si cunoasterea functiei de cautare in mai multe tabele diferite - VLOOKUP);
- cunostinte de nivel mediu de diagnosticare si rezolvare a erorilor frecvente in ceea ce priveste diferitele versiuni ale sistemului de operare Windows (in special Windows7);
- candidatul sa cunoasca (macar in principiu) diferenta intre un sistem de operare de tip Windows Professional si legatura pe care o realizeaza cu Active Directory (AD);
- cunostinte de un nivel de baza a functionarii echipamentelor de retea IT;
- cunostinte de limba engleza – de nivel mediu spre ridicat;

Aspecte care constituie avantaj pentru angajare:
- cunostintele de nivel avansat de limba engleza;
- alte limbi straine cunoscute, in afara de limba engleza;
- cunostinte avansate de utilizare a computerului si de functionare a sistemelor de operare Windows; notiuni generale de functionare ale echipamentelor de retea IT;

Nota: nu sunt cerute cunostinte de programare IT, sau de reparare a componentelor de calculator (hardware);

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- salarizare stimulativa; bonuri de masa; prime de sarbatori; bonusuri de performanta;
- cresteri salariale bazate pe performante si evolutia profesionala;
- firma cu prezenta internationala; job stabil; angajare cu contract de munca;
- mediu de lucru placut, echipă tânără și dinamică;
- training initial si ale traininguri periodice de perfectionare;
- posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o prestigioasa companie internationala;

Important: numarul de posturi sunt limitate! Aplicati acum si trimiteti CV-ul:
officeiasi (arond) antal.com

Multumim pentru cei care vor aplica si mentionam ca vom contacta doar acei candidati care corespund profilului de candidat mentionat.

Mult succes !