Reprezentant zonal robinete industriale‏

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

INDUSTRIAL VALVES BACAU este partenerul ideal pentru proiectarea, producţia şi distribuţia gamei complete de robinete, atât pentru colectarea şi controlul debitelor de apă din apeducte şi instalaţii de irigare, precum şi pentru aplicaţii industriale. Pentru detalii consultati siteul: http://www.industrial-valves.ro/

Descrierea jobului:

- Promoveaza gama de produse din portofoliul firmei, preia comenzile si gestioneaza portofoliul de clienti.
- Planifica abordarea clientilor/intalnirile/identificarea nevoilor clientilor/prezentarile de produse / finalizarea contractelor / solutionarea constructiva a obiectiunilor.
- Trimite rapoarte saptamanale si lunare cu privire la activitatea sa si a concurentei zonale, din zona alocata.
- Formeaza si intretine baza de date - clienti, gestioneaza bugetele alocate si aplica standardele stabilite.
- Propune planuri de actiune pentru imbunatatirea politicii comerciale firmei si majorarea cifrei de afaceri / zona alocata.
- Identifica noi oportunitati de afaceri.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice (TCM constituie avantaj) ,
- Cursuri de tehnici vanzari si comunicare;
- Experienta in vanzari, profesionist, portofoliu de clienti, utilizare PC (Microsoft Office);
- Cunoasterea limbii engleze nivel avansat ; participarea la targuri si expozitii;
- Abilitati: bun negociator, orientat catre clienti, deschis, comunicativ, atentie la detalii;
- Aspect: placut - bussines
- Disponibilitate pentru delegatii intre 5-10 zile/luna

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite

- Beneficiile salariale se compun din: salariu fix, comision din vanzari, prime contractuale si bonuri de masa.
- Beneficii profesionale: cursuri de perfectionare profesionala, suport tehnic, participarea la teambuildinguri
- Logistica alocata: compania pune la dispozitie autoturism, laptop, telefon mobil

Job Hunting Trade - Head Hunting de personal personalizat pe nevoile companiei dvs.

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza