REPREZENTANT REGIONAL VANZARI AGRO–ZONA MOLDOVA

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Cunoaste in detaliu zona in care isi dezvolta activitatea - Moldova;
• Stabileste si dezvolta relatii durabile cu clientii fermieri, exclusiv persoane juridice in scopul indeplinirii obiectivelor stabilite;
• Contacteaza si viziteaza fermierii din zona alocata urmarind promovarea si vanzarea produselor financiare;
• Ofera consultanta financiara fermierilor;
• Este responsabil de indeplinirea targetului anual pe zona desemnata;
• Construieste si dezvolta un portofoliu dinamic de clienti, prin mentinerea constanta a unei relatii directe cu piata in care activeaza si cu persoanele cu care interactioneaza;
• Intomirea documentatiei/dosarului de credit;
• Monitorizarea portofoliului pana la lichidarea creditelor.

CERINTE

• Studii superioare (de preferat in domeniul economic);
• Experienta similara 2 ani in vanzari – agribusiness (pesticide, seminte, ingrasaminte), leasing/banci in zona agro sau utilaje agricole;
• Entuziast, autonom, responsabil;
• Usurinta in a intelege o afacere si in a sti sa prezinti o afacere;
• Permis de conducere categoria B – job-ul presupune 75% deplasari pe teren la fermieri si 25% munca de birou.
• Avantaj major: cunostinte aprofundate de analiza financiara/membru CECCAR (sau contabil/expert contabil).

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix si tichete de masa;
• Bonusuri lunare in functie de performanta;
• Masina, telefon, laptop, multifunctionala;
• Asigurare medicala.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.