REFERENT LOGISTICA -CUNOSCATOR LIMBA RUSA

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea, monitorizarea şi întocmirea rapoartelor zilnice pentru transporturile de la furnizori şi expediţiile către clienţi;
Organizarea şi monitorizarea transporturilor;
Urmărirea transporturilor;
Emiterea comenzilor de transport, verificarea facturilor de transport, urmărirea şi reglarea neconformităţilor constatate;
Întocmirea documentelor necesare efectuării unei livrări;
Coordoneaza intr-un mod eficient activitatea soferilor de camion cu respectarea instructiunilor, procedurilor de lucru ale companiei si a reglementarilor legislative in vigoare;
Urmareste incadrarea in indicatorii logistici stabiliti prin politica firmei;
Proceseaza documentele de transport;
Ţine evidenţa documentelor de transport;
Emite rapoarte privind ponderile incarcarilor

CERINTE

- cunoscator al LIMBII RUSE ;
- EXPERIENTA intr-un post similar constituie un avantaj;
- abilitati de convingere;
- să comunice clar şi concis, atât în scris cât şi verbal;
- sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
- sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze

BENEFICII OFERITE

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate comertul cu materiale de constructii si ingrasaminte chimice, importatori directi si unici pe o gama de produse din Rusia, Ucraina, Italia, Serbia, Croatia, Cehia, Grecia. Deasemenea facem export in Republica Moldova şi Ungaria. Compania Rikko Steel face parte dintr-un grup de firme care activeaza in Romania, Ucraina, Rep. Moldova si Rusia.

Echipa Rikko Steel este ambiţioasă şi orientată spre rezultate cu înalte standarde de eficienţă.

Dacă doreşti să faci parte din echipa noastră de succes nu ezita să aplici pentru acest job.

DESCRIEREA FIRMEI

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza