Referent leasing vanzari - BT Leasing

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vanzarea de servicii financiare;
• Formarea / gestionarea / mentinerea / marirea portofoliului actual de clienti;
• Identificarea, contactarea si atragerea de noi clienti in conditiile maximizarii veniturilor societatii;
• Identificarea nevoilor clientilor oferind acestora serviciile societatii;
• Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
• Contactarea clientilor cu intarzieri la plata;
• Propune recuperarea bunurilor, acolo unde este cazul;
• Cauta, instruieste, indruma, coordoneaza, verifica si supervizeaza dealerii locali sau colaboratorii care ofera produsele societatii;
• Participa la toate actiunile care se organizeaza in zona arondata pentru atragerea de noi clienti: campanii de direct mailing, targuri si expozitii, vizite la clienti.

CERINTE

• Studii superioare tehnice, economice sau juridice;
• Minimum un an in domeniul vanzarilor (preferabil servicii financiare);
• Cunoasterea mediului de afaceri local;
• Cunostinte in domeniul leasing-ului sau creditare persoane juridice, prezinta avantaj;
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Simt organizatoric, initiativa si dinamism;
• Diplomatie, flexibilitate in prezentare;
• Atitudine pozitiva, corecta si prietenoasa;
• Capacitate de organizare si programare;
• Responsabilitate crescuta;
• Spirit de echipa;
• Tinuta ireprosabila;
• Carnet de conducere.

BENEFICII OFERITE

• Pachet de beneficii atractiv
• Mediul de lucru dinamic;
• Colaborarea cu o echipa tanara si profesionista;
• Tableta;
• Telefon mobil;
• Masina de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»