Operator Facturare Roviniete

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne dorim extinderea echipei cu inca 2 colege noi
Responsabilitati si sarcini:
- Verifica extrasele bancare , incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
- Emitere online de facturi proforme in baza comenzilor initializate de catre clienti;
- Emitere online de facturi fiscale si roviniete , urmare a platilor efectuate de clienti;
- Tine legatura cu clientii , preia comenzile de emitere roviniete online , prin email, sms;
- Solicita si verifica actele clientilor in cazul rovinietelor gresite, ia masuri de corectare a erorilor in conformitate cu legislatia in domeniu;
- Ofera informatii telefonic sau online , raspunde tuturor solicitarilor clientilor;
- Verifica soldul clientilor si emite roviniete in conformitate cu acesta;
- Isi insuseste procedura de lucru din portal, api , cms , cnadnr, site roviniete.ro ;
- Aplica procedura de arhivare ;
- Răspunde pentru calitatea aprovizionării clienţilor;
- Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;
- Răspunde pentru modul în care se eliberează / produsele / serviciile (doar pe baza documentelor fiscale) ;
- Intocmeste documentele fiscale de incasare ale companiei : facturi fiscale, chitante fiscale, bonuri fiscale precum si elibereaza catre clientii companiei roviniete fara insa a se limita la aceasta.
- Raspunde direct de exactitatea documentelor intocmite precum si de acuratetea datelor ;

CERINTE

Pregatirea si experienta:
- Pregatirea de specialitate: studii economice- Cunostinte operare PC: WINDOWS, MS OFFICE, INTERNET EXPLORER, OUTLOOK EXPRESS, Mozilla Thunderbird
- Limba engleza nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Salariul net start 1.500 - 1800 RON cu renegociere dupa maxim 4 luni si perioada de proba de 3 luni.
Programul de lucru va fi de 8 ore; initial va fi de la ora 08.00 la ora 17.00 cu 1 ora de pauza.
Ulterior va fi un program de ture ce acopera intervalul 08.00 - 24.00
Prima saptamana 08 - 17
A doua saptamana 08 - 17
A treia saptamana 16 - 24 inclusiv sambata si duminica in intervalul 08 - 24
Ultima saptamana - libera.
Activitatea se va desfasura de la punctul de lucru din Bacau - pentru turele de zi.
Turele de dupa amiaza / week-end se pot desfasura la domiciliul angajatului (daca situatia familiala permite).
Se pune la dispozitie laptop, internet mobil si telefon mobil de serviciu.
Training initial de minim 2 luni la Cluj Napoca cu cazare acordata de companie in lunile decembrie si ianuarie

Job Hunting Trade ofera servicii de recrutare si selectie de personal, head hunting.

Traian Bocanet 0755.66.11.11
Fax 0334.81.44.11
Email office@jobsbacau.ro
Pentru a aplica direct folositi LINK

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza