Manager Racordare

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil avize de racordaresi avize de amplasament, contracte de racordare, pentru solicitarile cu puteri maxime simultan absorbite pana la 30 KW si pentru care solutia de racordare este din reteaua de jt, fara a necesita lucrari de extinderea sau intarire a acesteia;
Realizează si coordoneaza urmărirea executării lucrărilor din tarif de racordare, bransamente standard si coordonator SSM
Responsabilităţi şi sarcini principale
• Ofera relatii clientilor privind activitatea de racordare si mentine legatura cu clientul pe intreg procesul de racordare;
• Emite avize de amplasament pentru constructii noi, în conformitate cu prevederile procedurilor interne şi a reglementarilor ANRE;
• Stabileste solutii de racordare si intocmeste fisa de solutie cu respectarea standardului de racordare si a legislatiei specifice in vigoare;
• Emite avize tehnice de racordare in conformitate cu prevederile procedurilor interne, a reglementarilor ANRE şi a legislatiei specifice in vigoare;
• Intocmeste documentatia necesara racordarilor ocazionale, emite si transmite acordul de racordare in vederea bransarii, conform procedurilor specifice in vigoare;
• Gestioneaza incredintarile pentru executia lucrarilor pe tarif de racordare – bransamente standard;
• Gestioneaza contractele si actele aditionale la contracte, specifice procesului de racordare;
• Emite facturi de tarif de racordare, monitorizeaza incasarea facturilor si emite facturi de stornare;
• Executa predarea-primirea amplasamentului lucrărilor pe taxa de racordare bransamente standard, pentru bransamentele la care a emis ATR;
• Executa urmărirea în teren, sub aspect cantitativ/calitativ şi tehnologic, iar la terminarea executării lucrărilor verifică corelarea cu documentele depuse de executant pentru decontare, sesizând ierarhic neconcordanţele apărute;
• Asigura documentele necesare pentru scoaterea din magazia ESRO de catre DST a contoarelor conform avizelor tehnice de racordare;
• Asigură soluţionarea eventualelor probleme apărute în timpul execuţiei lucrarilor pe tarif de racordare - bransamente standard;
• Răspunde de recepţionarea în termen şi corect a lucrărilor pe tarif de racordare – bransamente standard;
• Realizeaza acceptarea la plata doar a lucrarilor care corespund din punct de vedere calitativ si cantitativ;
• Răspunde de întocmirea situatiilor juridico si tehnico economice necesare înregistrării mijloacelor fixe rezultate în urma lucrărilor urmărite;
• Raportează coordonatorului de echipa orice neconformitate constatată în cadrul serviciului;
• Gestionează documentaţia (in SAP si intre departamente) necesară execuţiei si recepţiei lucrărilor din tarif de racordare;
• Transmite documentatia in vederea puneri în funcţiune a instalaţiilor realizate pe tarif de racordare – bransamente standard;
• Comunica consumatorului terminarea lucrarilor si necesitatea incheierii contractului de furnizare;
• Întreţine baza de date în aplicaţia electronică privind gestionarea documentatiilor si rapoartele din activitatea de racordare (avize si contracte de racordare);
• Raspunde de incadrarea in indicatorii comerciali de distributie , specifici procesului de racordare;
• Verifica si intocmeste raspunsuri la sesizarile si reclamatiile solicitantilor vis a vis de procesele de racordare la retea pe care le gestioneaza;

CERINTE

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, compania E.ON Distributie, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic Manager Racordare Electricitate.

Candidatul Ideal

Educaţie necesară: Studii superioare tehnice (profil energetic sau electrotehnic) sau studii medii si minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara
Experienţă practică necesară:
• Experienţă profesionala – minimum 1 an;
• Autorizare NPM gr. III;

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro