Manager Divizia de Transport

Licurici Impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul muncii este in Onesti
Continuarea implementarii unui sistem de transport profesional
Planificarea, organizarea si controlul activitatilor legate de transport
Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor,mentinerea si dezvoltarea legaturii cu actualii clienti si atragerea de noi clienti
Primirea si confirmarea comenzilor de transport
Rezolvarea problemelor aparute la incarcare/descarcare si cele ivite pe traseu
Cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in traficul intern de marfuri

CERINTE

Studii superioare;
Experienta in coordonarea echipelor de dispeceri, expeditori, agenti vanzari si operatori date;
Coordonarea departamentului financiar al diviziei de transport.
Cunoasterea limbii engleze la nivel conversațional scris/citit obligatoriu, alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj;
Cunostinte operare PC (SAP, MS Word, Excel, Access, Outlook);
Competente in planificarea, organizarea, coordonarea, controlul, unui departament de transport

Profilul candidatului:
Integru
Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare
Rationament sanatos bazat pe o judecata corecta
Self management skills
Capacitatea de a lucra multi-tasking

Descrierea jobului

BENEFICII OFERITE

Salariu corespunzator cu experienta
Masina, telefon si laptop de serviciu
Mediu de lucru profesional
Instruire profesionala in acord cu standardele postului si ale companiei

LICURICI IMPEX SRL este cel mai important distribuitor din zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

• Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!
• Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.
• Managerii de top ai companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.