INGINER MECANIC (TCM) / Inginer Vanzare - cu experienta in productie sau in promovare scule aschietoare pentru prelucrarea metalului Iasi/Bacau

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Distribuitor exclusiv de scule aschietoare, branduri nemtesti (freze din carbura si otel rapid, burghie din carbura si otel rapid, alezoare si filiere, tarozi, placute amovibile, freze de filetare, port-scule si multe alte produse de calitate).

Responsabilitati:
Promovarea si vanzarea sculelor aschietoare in zona alocata (zona de E);
Ofera consultanta tehnica clientilor si realizeaza prezentari tehnice complexe ale produselor din portofoliu ( freze din carbura si otel rapid, burghie din carbura si otel rapid, alezoare si filiere, tarozi, placute amovibile, freze de filetare, port-scule si multe alte produse de calitate);
Identifica , promoveaza si susine in relatia cu partenerii noi oportunitati de business;
Cunoaste informatii bogate si complexe despre scule aschietoare si ofera solutia cea mai potrivita necesitatii clientului;
Realizeaza si transmite ofertele tehnice;
Participa la realizarea contractului, negocierea si semnarea lui;
Mentine relatia cu clientii alocati (distribuitori si clientii din industrie), si dezvolta noi colaborari;
Realizeaza actiuni de prospectare continua a pietei din domeniu, actiuni de new business.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara sau in productie- reprezinta avantaj;
Studii superioare tehnice (preferabil Facultatea de constructii de masini sau in domeniu conex);
Cunostinte tehnice scule aschietoare pentru prelucrarea metalului, reprezinta un real avantaj (freze din carbura si otel rapid, burghie din carbura si otel rapid, alezoare si filiere, tarozi, placute amovibile, freze de filetare, port-scule si multe alte produse de calitate)
Abilitati de vanzare, negociere si prezentare (cei din productie sa aiba disponibilitate de adaptare la o pozitie ce presupune vanzare de scule aschietoare);
Abilitati tehnice in domeniu;
Disponibilite la deplasari/delegatii frecvente in zona alocata (zona de E);
Orientare catre client si indeplinirea obiectivelor de vanzare;
Limba engleza nivel mediu;
Carnet ctg. B;
Locatie: Iasi sau Bacau.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial negociabil in functie de experienta (parte fixa + comision din vanzare);
Masina, telefon, laptop.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.