Inginer de vanzari - zona Moldova - companie multinationala tehnica

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizeaza evolutia pietei (distributie, preturi, competitie etc), si propune actiuni de dezvoltare a zonei
Asigura managementul si coordonarea vanzarilor pe zona alocata
Controleaza si monitorizeaza toate campaniile promotionale din zona sa
Intocmeste rapoarte specifice activitatii
Se coordoneaza cu departamentele suport: ofertare, logistica, marketing
Urmareste realizarea obiectivelor de vanzari incredintate
Contribuie la dezvoltarea şi implementarea strategiei de vanzari
Urmareste si analizeaza rapoartele de vanzari

CERINTE

Experienta de minim 3-4 ani in vanzari de echipamente tehnice (IT/telecom, echipament electric, sisteme de climatizare/ventilatie etc)
Studii superioare
Excelente abilitati de comunicare
Abilitati de negociere
Bune cunostinte de utilizare a calculatorului, emitere si analiza rapoarte diverse
Abilitati de planificare si organizare
Disponibilitate pentru deplasari in regiunea alocata
Cunostinte limba engleza
Permis auto - categoria B

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.