Expert Fonduri europene

Day Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea de proiecte de finantare implica:

• Pregatirea documentelor necesare accesarii finantarii nerambursabile;
• Asistenta pe perioada implementarii.
Responsabilitati:

- Consiliaza clientul si partenerii acestuia in vederea emiterii/obtinerii documentelor necesare si intocmirii dosarelor aferente cererilor de finantare;
- Elaboreaza si/sau completeaza documentele necesare contractarii finantarii / raspunde la solicitarile de clarificari emise de organismele intermediare si/sau alte organisme abilitate (studii de fezabilitate, planuri de afaceri, memorii justificative, cereri de finantare, etc).
- Intocmeste si realizeaza corespondenta/comunicarea cu clientii si institutiile finantatoare, pe intreg parcursul evaluarii si contractarii proiectelor;
- Organizeaza si participa la vizite de lucru necesare obtinerii finantarii nerambursabile, la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii, atunci cand situatia o impune.
- Asigura managementul proiectelor in vederea obtinerii finantarii
- Intocmeste rapoartele de progres, dosare de achizitii, cererile de plata si/sau rambursare si alte documente specifice.

CERINTE

- Persoana responsabila, foarte bine organizata, dinamica si motivata
- Prezinta capacitatea de a lucra cu termene limita si de a gestiona integrat elaborarea unui proiect
- Autodidact, cu o gandire analitica
- Bun cunoscator al limbii engleze, atat vorbit, cat si citit sau scris- Absolvent de studii superioare - de preferat profil economic
- Capacitate de adaptare si invatare foarte ridicata

A se detalia in aplicatie sau in CV, daca e cazul de:

- Experienta in Project Management si/sau scrierea de proiecte cu finantare nerambursabila
- Experienta in gestionarea proiectelor finantate prin Programul Operational Regional, Programul National de Dezvoltare Rurala sau Programul Operational Sectorial “Cresterea Competitivitatii Economice” - este de preferat
- Familiarizarea cu aplicatia MySmis2014 - constituie un avantaj
- Permisul de conducere categoria B – constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv si comision de succes; se ofera beneficii suplimentare in functie de gradul de initiativa si de responsabilitate
- Posibilitati de dezvoltare personala
- Lucrul intr-o echipa placuta si competitiva
- Laptop si telefon de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Day Jobs

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza