Consultant vanzari B2B

Anco Bridge Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:

- activitati specifice departamentului de vanzare directa a serviciilor de telecomunicatii catre clienti din segmentul business (atat clienti existenti ai companiei cat si clienti noi adusi de la competitie);
- anticiparea, identificarea nevoilor, propunerea unor solutii integrate optime de comunicare pentru client;
- interactiune cu persoane de decizie din companii pentru a le consilia in vederea optimizarii solutiilor actuale de comunicare si echipamentelor, avand la dispozitie un portofoliu foarte vast si flexibil, usor de adaptat la nevoia fiecarui client;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti, negocierea si incheierea de contracte de servicii / echipamente, precum si urmarirea implementarii acestora.

Pachetul de beneficii pe care il propunem consta in:
Salariu fix motivant si o grila de comisionare ingeniosa raportata la performanta si la evolutia fiecarui consultant.
Program de training de specialitate pentru acreditarea ca reprezentant vanzari servicii telecomunicatii.
Programe de training pentru dezvoltare de competente specifice.
Oportunitate de dezvoltare in cadrul unei echipe tinere si dinamice.
Instrumentele necesare desfasurarii activitatii de vanzare (masina de serviciu, laptop, telefon).

CERINTE

Pe cine cautam?

- un coleg pasionat de vanzari in cautarea unui cadru de lucru dinamic, cu provocari si oportunitati de dezvoltare;
- cu o experienta de 1-2 ani in domeniul vanzarilor (vanzari directe servicii banking, produse pharma, IT&C) sau pasionat de aceste domenii, puternic motivat sa invete sa devina un as negociator;
- o prezenta placuta, un bun comunicator;
- un jucator de echipa, care poate invata repede sa utilizeze informatii tehnice despre produsele si serviciile specifice domeniului telecomunicatii;
-un bun utilizator PC (Word, Excel, Power Point, E-mail Internet, se adapteaza rapid modului de lucru in aplicatii customizate).
Detinator permis auto categoria B. (*conditie obligatorie!).