Consultant in asigurari

STAFF BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
Căutăm un consultant ca tine!
Dacă doresti sa lucrezi într-o companie care isi propune sa valorifice talentul tău și care este alaturi de tine in pregătirea ta profesională, suntem convinși că merită să aplici.

În plus, dacă esti o persoană:
• dinamică, tenace si orientată către rezultate;
• cu un puternic spirit antreprenorial;
• capacitati de analiză și sinteză;
• abilități crescute de comunicare și negociere;
• care priveste obstacolele ca pe provocari de rezolvat;
ești binevenit/a în echipa STAFF Broker!

Despre noi
STAFF BROKER este înfiinţată în anul 1995 şi are ca obiect unic de activitate brokerajul în asigurări. Scopul nostru declarat este de a oferi clienţilor soluţii eficiente în gestionarea riscurilor şi o reprezentare profesionistă a intereselor lor în faţa asigurătorilor.

Recomandările noastre au la bază studiul unui număr suficient de solutii de asigurare disponibile pe piața asigurărilor, acest studiu oferindu-ne posibilitatea să emitem recomandari fundamentate şi profesionale.

Am implementat un mod diferit de a oferi servicii în domeniul brokerajului in asigurari si managementului riscurilor și daunelor. Astfel, ne preocupă mereu găsirea de soluţii complete pentru identificarea, reducerea sau eliminarea, controlul şi transferul riscurilor.

CERINTE

Responsabilitățile tale:

Consultant în asigurări
• identificarea de clienți potentiali și dezvoltarea portofoliului actual;
• recomandari de soluții financiare adaptate nevoilor - se lucreaza cu majoritatea asiguratorilor
• service-are permanenta a clienților existenti;
• atingerea obiectivelor cantitative si valorice, lunare si trimestriale.
Dacă ai o experiență profesională de minim 1 an in domeniu, trimite CV-ul tău menționând poziția pentru care aplici, până cel târziu 25 septembrie 2015 la e-mail: angajari@staffbroker.ro / secretariat@staffbroker.ro sau direct pe site www.staffbroker.ro, sectiunea Cariere

BENEFICII OFERITE

Beneficii/avantaje:
• dezvoltarea unei cariere de succes în consultanță financiară de risc si asigurari;
• venituri motivante în funcție de portofoliu atras;
• premiere periodica la îndeplinirea obiectivelor;
• training specific pentru dezvoltarea ta profesionala si personala;
• posibilitati de avansare graduala in carieră, conform contractului de colaborare.
• alte beneficii ce se discuta la interviu