Consultant imobiliare

Expo Solutions Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agemo Imobiliare Bacau
www.agemo.ro | www.facebook.com/agemoimob

Agemo Imobiliare ofera din 2007 servicii imobiliare complete: preluarea proprietatii, imagini proprietate, promovare pe website-ul agentiei, gestionarea relatiiei dintre posibil client si agentie, consiliere permanenta in procesul de vanzare, sau inchiriere.
Responsabilitati:
• Identificarea surselor de informatii noi legate de piata imobiliara;
• Intermedierea relatiei dintre vanzator si cumparator sau intre proprietar si chirias, adaptarea la nevoile clientului si verificarea autenticitatii informatiilor oferite de ambii participanti la tranzactie;
• Promovarea ofertelor din baza de date si identificarea potentialilor clienti;
• Consilierea in timpul tranzactiei imobiliare si verificarea actelor necesare incheierii tranzactiilor imobiliare;
• Atingerea targetului lunar de contracte;
• Completarea bazei de date de client vanzatori/cumparatori;
• Propuneri idei de proiecte imobiliare in oras;
• Participarea la evenimente de profil pentru a fi in contact cu piata imobiliara;
• Pastrarea confidentialitatii tuturor informatiilor referitoare la datele clientilor (proprietari, chiriasi, cumparatori), ale partenerilor companiei, si crearea unei bune reputatii in ceea ce priveste serviciile oferite.

CERINTE

Cerinte candidat:
• Absolvent de studii medii/superioare;
• Experienta in domeniul Imobiliar constituie un avantaj;
• Cunostinte de limba engleza la nivel mediu spre superior;
• Cunostinte operare PC, pachet de baza (office, word, ppt), dar si navigare Internet, Intranet;
• Permis auto, categoria B, constituie un avantaj.
Persoana dinamica, competitiva, care poate lucra eficient atat independent cat si in cadrul echipei, flexibila, capacitate de planificare si organizare, foarte bune abilitati de comunicare si negociere. Cunostintele solide despre piata imobiliara reprezinta un AVANTAJ.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
• Salariul fix lunar la care se adauga comisioane periodice in functie de perfomante;
• Contract de munca in conformitate cu reglementarile in vigoare, program de 8 ore;
• Facilitarea participarii la cursuri de acreditare si specializari in domeniu;
• Se ofera telefon si statie de lucru PC (pentru deplasari se poate pune la dispozitie tableta sau laptop, dupa caz);
• Formare continua si suport, posibilitatea de crestere personala. Training specializat.

Firma Expo Solutions Group SRL cu domeniu de activitate in turism, organizare evenimente, prin intermediu agentiei touroperatoare ESG Group Travel.

Evenimentele noastre sunt evidentiate pe www.concertebacau.ro si pe facebook.com/concertebacau.
Suntem echipa disponibila 24 ore pe zi, pentru a transforma fiecare calatorie intr-o experienta de care sa va aduceti aminte cu placere oricand.
Rezervarile pentru biletele de avion si hotel pot fi facute fie prin telefon, fie prin e-mail sau formularul din cadrul site-ului, asigurand promptitudinea raspunsurilor noastre.
Va multumim pentru alegere, noi lucram pentru vacanta dumneavostra!
ESG Group Travel