Consilier Receptie Service Best Auto Bild

Day Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consiliaza clientii si propune servicii de reparatii auto;
- Programeaza autovehiculele la reparatii si asigura incarcarea eficienta a atelierului;
- Efectueaza receptia si inspectia preliminara a autovehiculelor in service pentru identificarea problemelor tehnice reclamate de client;
- Consiliaza clientul privind modul de desfasurare a reparatiei si ii recomanda prestatii complementare;
- Estimeaza costurile si durata reparatiilor si le transmite clientilor;
- Colaboreaza cu personalul tehnic in vederea identificarii si stabilirii necesarului de piese schimb pentru reparatii sau pentru comercializarea acestora catre clienti diversi;
- Deschide devize de lucru si comenzi de reparatii;
- Intocmeste actele necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service;
- Informeaza periodic clientii asupra stadiului lucrarilor de reparatii si raspunde solicitarilor facute de acestia;
- Promoveaza serviciile oferite de companie;

CERINTE

- Studii tehnice;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Maturitate si stabilitate emotionala;
- Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute;
- Permis conducere categoria B;
- Cunostinte de operare pe calculator;
- Deschis, amabil, riguros si atent in indeplinirea sarcinilor;
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Salariu corespunzator cu experienta 1.500 - 1.800 RON, negociere dupa 6 - 9 luni de zile;
- Training performant;
- Conditii moderne de lucru;

DESCRIEREA FIRMEI

Day Jobs
Mobil 0755.66.11.11
Email office@dayjobs.ro

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza