Consilier Piese de Schimb - Auto

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica piesele de schimb solicitate de service;
Efectueaza receptia cantitativa, valorica si calitativa a marfurilor si intocmeste documentele legale de receptie;
Livreaza intr-o maniera operativa piesele in atelier;
Lanseaza comenzile de piese;
Urmareste permanent necesarul de marfa;
Participa la efectuarea inventarelor;
Tine evidenta diverselor actiuni (oferte de sezon, discounturi dedicate, campanii);
Tine evidenta pieselor lipsa la transport si a celor deteriorate care trebuie returnate la furnizor;
Se asigura ca nu vor aparea rupturi de stoc din cauza livrarii pieselor din stoc sau necomandarea acestora;
Urmareste si respecta procedurile After Sales;
Intocmeste raporte saptamanale/lunare.

CERINTE

Studii medii sau superioare finalizate (studii tehnice constituie un avantaj);
Experienta pe un post similar de cel putin 2 ani;
Cunostinte operare calculator;
Aptitudini de calcul, comunicare, planificare si organizare a activitatilor specifice;
Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix;
Mediu de lucru multinational

Job Hunting Trade - Head Hunting de personal personalizat pe nevoile companiei dvs.