Asistenta medicala - domeniu stomatologic

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferim scolarizare si suport de integrare in echipa intre 3 si 6 luni astfel incat sa se poata indeplini responsabilitatile mai jos enumerate:
- Pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare;
- Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice
- Pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului;
- Trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectate,corect ambalate si aducerea de la sterilizare in cabinet a instrumentarului stomatologic sterilizat;
- Dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana, spray-ului de aer-apa,inlocuirea consumabilelor, completarea caietului de sterilizare chimica a pieselor de mana din cabinet;
- Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
- Pregatirea injectiilor i.m. si i.v. conform instructiunilor medicului stomatolog si efectuarea injectiilor in caz de urgenta medicala;

CERINTE

- Minim un an experienta pe o pozitie similara
- Bune abilitati de relationare si comunicare
- Atitidine pozitiva si dinamism
- Cunostinte operare PC
- Persoana bine organizata, serioasa, disciplinata, punctuala
- Adaptabilitate la lucrul in echipa
Constituie avantaj
- Studii de specialitate in domeniu medical
- Posesor al diplomei de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate in Romania
- Posesor al adeverintei de libera practica eliberat de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata annual

DESCRIEREA FIRMEI

Day Jobs
Mobil 0755.66.11.11
Email office@dayjobs.ro

O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza