Asistent Director General grup de firme

Phoenix grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Disponibilitate la program flexibil
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- capacitate de a respecta termene limita
- atentie catre detalii
- abilitate de a invata lucruri noi
- responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
- indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat
- preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
- asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice
- preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
- redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
- asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- actualizarea bazei de date documente
- elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

CERINTE

• Studii universitare
• Experienta relevanta in asistenta manageriala si in secretariatul general al unor societati de nivel mediu si/sau mare
• Bune capacitati de comunicare (scrisa, verbala, nonverbala)
• Cunoasterea limbii romane (din punct de vedere gramatical si lexical)
• Cunostinte la nivel avansat de limba engleza (obligatoriu)
• Capacitate de analiza, sinteza, interpretare, dorinta de invatare
• Receptivitate, intuitie, spirit de echipa
• Perseverenta, ordonata, organizata, corecta, tenace
• Capabil sa intocmeasca corect si complet documentele specifice, sa le ordoneze si sa le gestioneze
• Atitudine principiala in relatiile cu oamenii, sociabilitate, integritate
• Cunostinte solide de operare calculator - MS Office – Word, Excel, Outlook (nivel avansat)
• Tinuta office/business

BENEFICII OFERITE

Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera. Se acorda un pachet salarial motivant, in acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata

Companie in domeniul constructiilor atat prin executie cat si prin serviciile de consultanta manageriala oferite.