AREA SALES REPRESENTATIVE BACAU

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza procesul de vanzare si promoveaza produsele si imaginea companiei;
• Mentine si dezvolta relatiile comerciale cu clientii existenti;
• Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea largirii portofoliului;
• Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
• Prospecteaza piata comerciala in zona teritoriala alocata – Bacau;
• Implementeaza promotiile de marketing in piata;
• Pezinta raportul zilnic de activitate superiorului ierarhic si stabileste impreuna cu acesta strategii de crestere a vanzarilor;
• Gestioneaza materialele promotionale si urmareste implementarea acestora in zona alocata;
• Realizeaza targeturile lunare, trimestriale si anuale conform politicii si strategiei companiei.

CERINTE

• Experienta in vanzari, intr-o pozitie similara, minim 3 ani (domeniul-birotica, papetarie);
• Studii medii/superioare finalizate;
• Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
• Cursurile de vanzari constituie avantaj;
• Cunostinte medii de operare pe calculator (Excel, Word, Internet);
• Capacitate de planificare, organizare si deplasare frecventa in aria alocata – Bacau + zonele limitrofe;
• Permis de conducere categoria B .

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/