Angajam Expeditor Transport International de Marfuri

Licurici Impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si atragerea de noi clienti
- permanenta actualizare a bazelor de date cu clienti
- identificrea solutiilor optime de transport
- intocmirea ofertelor de transport si trimiterea lor catre clienti
- informarea clientilor/ partenerilor referitor la posibilitatile de livrare
- supravegherea si coordonarea termenelor de livrare catre clienti/parteneri
- atingerea obiectivelor stabilite in ceea ce priveste planul de vanzari si largirea portofoliului de clienti
- urmarirea derularii contractelor
- raportari periodice

CERINTE

- experienta anterioara in zona de transporturi interne/ international de minim 1 an
- cunostinte bune de limba engleza
- cunostinte solide operare PC
- cunostinte despre operatiuni import/export si vamale
- cunoasterea pietei de transporturi
- abilitati de analiza, sinteza si negociere
- abilitati foarte bune de comunicarea si interrelationare
- abilitati foarte bune de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor
- abilitati de a lucra la proiecte multiple, multitasking

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus bonusuri trimestriale in functie de performata obtinuta
- bonuri de masa
- telefon de serviciu
- traininguri profesionale trimestriale
- team- building-uri bianuale
- ambianta si mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere profesioniste
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

LICURICI IMPEX SRL este cel mai important distribuitor regional in zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

• Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!
• Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.
• Managerii de top ai companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.