Agent de turism - in orasul Bacau,

Sind Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Comercializarea pachetelor de servicii furnizate de catre SIND ROMANIA SRL;
- Vanzarea pachetelor turistice catre clienti;
- Efectuarea de rezervari in sistemele de rezervari online;
Inregistrarea in baza de date si dezvoltarea portofoliului de clienti,
- Contactarea clientilor mari (societati comerciale, organizatii, etc) in vederea organizarii de evenimente de natura conferintelor, congreselor, etc;
- Intocmirea rapoartelor si a situatiilor privind vanzarile;
- Intocmirea documentelor aferente vanzarii serviciilor turistice (voucher, BOT, facturi, chitante, contracte)
Participa activ la toate actiunile noastre de promovare menite sa mareasca portofoliul nostru de clienti.

CERINTE

- Detinator de brevet de turism;
- Experienta in turism - min. 2 ani;
- Cunoasterea modalitatilor de efectuare a rezervarilor hoteliere si de transport;
- Cunoasterea si utilizarea instrumentelor de marketing si branding (comunicare, promotii);
-Abilitati de comunicare si de lucru cu publicul;
- Cunostinte utilizare PC (pachet MS Office);
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie (nivel mediu);
- Disponibilitate de deplasare pe raza Judetului Bacau.

BENEFICII OFERITE

-Salariul fix lunar la care se adauga comisioane lunare in functie de vanzarile inregistrate;
Contract de munca in conformitate cu reglementarile in vigoare;
Se ofera telefon de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Suntem prezenti in lumea turistica de peste 30 de ani.
Ne-am reorganizat, ne-am dezvoltat si ne-am modernizat pentru a tine pasul cu dorintele de vacanta ale clientilor nostri.
SIND ROMANIA este prezenta in cele mai importante statiuni turistice din tara.
Avem hoteluri si vile la: Amara, Caciulata, Covasna, Eforie Nord, Baile Felix, Baile Govora, Baile Olanesti, Baile Herculane, Navodari, Ocna Sugatag, Predeal, Sangeorz Bai, Slanic Moldova, Soveja, Vatra Dornei, Voineasa, Vidra.
Administram cea mai mare tabara din tara si din sud-estul Europei, dedicata copiilor si tineretului.Tabara de la Navodari primeste in fiecare vara peste 40.000 de copii si tineri care se bucura de programe speciale coordonate de instructori experimentati, acces in baze sportive amenajate pentru jocuri de echipa sau individuale, programe culturale si de divertisment organizate pe scena teatrului de vara sau agrement pe plaja cu nisip fin.
Avem o legatura permanenta cu clientii nostri prin intermediul unei retele de agentii de turism regionale formata din 20 de agentii touroperatoare si detailiste.