SOFERI CAMION COMUNITATE

S.C. C&A Fracht Transport Logistik SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

C&A Fracht Transport Logistik cu sediu in AUSTRIA angajeaza soferi de TIR

Avantaje:

- Transport asigurat
- Pretul biletului de transport este rambursat total sau partial.
- Contract de munca cu durata de 12 luni, cu posiblitate de prelungire.
- Cazarea pre-identificata si asigurata gratuit.
- Curs de pregatire oferit gratuit, pe durata caruia angajatii sunt platiti.
- Flota moderna, dotata cu calculator de bord pentru comunicare, navigare si gestiune a timpului de condus.

Responsabilitati principale:

- Livrarea bunurilor.
- Incarcarea si descarcarea marfii.
- Pastrarea unui jurnal de bord referitor cantitatea si tipul de marfa livrata.
- Condusul pe distante mari.
- Curatarea si spalarea camionului
- Raportarea catre superiori a tuturor incidentelor petrecute pe drum.

Programul de lucru:

- Pana la 15 ore lucratoare/ zi, in concordanta cu regulamentul rutier din UE
- De regula intre 8-9 ore de condus/ zi
- De regula intre 5 – 6 zile lucratoare/ saptamana

Cazarea:

-Cazarea este identificata/ organizata de catre Angajator inaintea sosirii candidatului, gratuit.
-Soferii dorm in paturile din interiorul camioanelor. -Aditional au acces, la birourile Companiei la masini de spalat, dusuri si alte utilitati necesare.

CERINTE

- ADR preferabil
- mediu de lucru placut
- salariu de la 1800 - 2000 €
- sediu in Viena si Giurgiu
- Detinerea permisului de tip C si E cu vechime de cel putin 1 an.
- Experienta in condus pe camioane grele/TIR, de minim 1 an.
- Se accepta persoane cu atitudine buna, personalitate placuta, harnice, competente, serioase, in forma fizica buna si flexibil

BENEFICII OFERITE

la negociere, pentru performante si capacitati superioare

DESCRIEREA FIRMEI

Firma fondata in 2006 - 10 ani de experienta in transport

peste 80 de angajati cu clienti internationali. Specializat in curse Austria-Germania