Medici Specialisti si Rezidenti Austria

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul de munca: Sector Privat si/sau Public.

Locatia: Austria

Salariu BRUT :
1. Medic Rezident- cuprins intre 65.000 si 90.000 Euro pe an.
2. Medici : cuprins intre 95.000 si 120.000 Euro pe an
3. Pentru Consultanti: cuprins intre 105.000 si 140.000 Euro pe an

Ce ofera Angajatorul?

• Perioada contractului: 1 an cu posibilitate de prelungire
• Se lucreaza in medie 37 de ore de lucru pe saptamana,
• Asistenta in gasirea unei locuinte dar si in relocare,
• Beneficiati de Asigurari Sociale,
• Beneficiati de Asigurari Medicale,
• Concediu Anual Platit

Specializari:

Medicina Generala
Anestezie
Oftalmologie
Chirurgie:
• Generala
• Viscerala
• Vasculara
• Toracica
• Cardiologica
Obstetrica si Ginecologie
ORL
Dermatologie
Igiena si Sanatate Publica
Medicina Interna
• Hematologie
• Nefrologie
• Pneumologie
• Cardiologie
• Endocrinologie
• Gastroenteorologie
Pediatrie
Psihiatrie Infantila
Pneumologie
Neurochirurgie
Laborator
Neurologie
Medicina Nucleara
Ortopedie
Patologie
Reabilitare
Urologie

Conditiile impuse de Angajator :

• Diploma de Medic
• Toti medicii trebuie sa susțină un Test de Limba Germana la Viena
• Cunoștințe de Limba Germana : de preferat B2 dar se accepta si cu nivelul de B1
• Se ofera Curs de Limba Germana de la nivelul B 1 la B2 pentru o perioada de 3 luni,la locul de munca, pozitia oferita fiind de Doctor -Asistent , pe perioada cursului aveti cazarea , transport si masa platite de catre angajator.
• Sa aveti o prezenta respectabila, si conduita ireproșabilă ,
• Motivatie de a lucra si a locui in alta tara pe o perioada îndelungata,

CERINTE

Business Activ Consult SRL fondata in 2003,si-a inceput activitatea ca si Agentie de Recrutare si Selectare de Personal autorizata de Ministerul Muncii in 2004 ,din dorinta unui om de a demonstra ca serviciile romanesti se ridica la standardele internationale.
Ne gasiti la adresa Romania, Cluj-Napoca, str. Regele Ferdinand, nr.21, ap.6 iar activitățile prestate sunt: Servicii de Recrutare intern si extern, Formare Profesionala ,Informare , Consiliere si Mediere a Muncii pe plan intern.