Ingrijitoare batrani la domiciliu pentru Austria

S.C.CLODIDAN.SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

S.C. Clodidan S.R.L. - Agentie de plasare a fortei de munca recruteaza:

Ingrijitoare batrani la domiciliu pentru Austria.

IN CE CONSTA MUNCA INGRIJITOAREI LA DOMICILIU :

Munca constă în îngrijirea şi compania persoanelor vârstnice, menajul la domiciliul acestora zi de zi.

CATE ORE SE LUCREAZA PE ZI?

Este vorba de prezenţa timp de 24 ore din 24 la domiciliul clientului, în timpul zilelor lucrătoare , weekend-urilor şi a sărbătorilor pana la 3 luni consecutiv.
După această perioadă, veţi fi înlocuit de o altă persoană, după care veti avea posibilitatea sa reveniti.

CERINTE

Vârsta între 25-55 ani;
- Cunostiinţe de lb. germană la nivel conversational (OBLIGATORIU)
- Certificatul de ingrijitoare la domiciliu, certificatul de infirmiera sau diploma de asistenta medicala
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Obţinerea unui contract de muncă pe o perioadă determinată de 1-3 luni care poate fi reluată;
Nivel de salarizare atractiv;
Cazarea si masă gratuite (asigurate de persoana ingrijita)

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de plasare a fortei de munca in strainatate