Ingrijire batrani la domiciliu 24H Austria

BestCare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Loc de munca ingrijire batrani la domiciliu 24H Austria – interviu de angajare in Timisoara 15.04.2014 si in Resita 16.04.2014

Cautam ingrijitori/infirmiere si asistente medicale in domeniul ingrijirii 24 de ore la domiciliu a seniorilor din Austria (Viena si imprejurimi, Stiria). Oferim loc de munca legal cu autorizatie pentru desfasurarea unei activitati lucrative in Austria, si efectuam toate operatiunile administrative necesare. Personalul nostru specializat va sta la dispozitie pe toata durata, verificand regulat starea de sanatate a pacientului si calitatea muncii. Schimbul se face la 3 saptamani.

CERINTE

 Cunostinte de limba germana nivel mediu (B2)
 Curs de calificare profesionala in domeniul ingrijirii 24 de ore la domiciliu
 Experienta in domeniu constituie un avantaj
 Participarea la un interviu de angajare

BENEFICII OFERITE

 Efectuarea tuturor operatiunilor administrative
 Cazare si masa gratuit la pacient
 Salar incepand de la €50,00 pe zi, in functie de calificari si gradul de ingrijire al pacientului
 Rambursarea cheltuielilor de transport pana la €100,00 dus-intors
 Plata asigurarii sociale pana la €170,00/luna

Calitatea nostra consta in recrutarea de personal, in special in domeniul sanatatii precum IT si alte ramuri industriale.