INGINER PROIECTANT INSTALATII IN CONSTRUCTII CIVILE

ECG EUROPEAN CONSTRUCT GROUP www.eci-haus.de

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
ECG EUROPEAN CONSTRUCTION GROUP Companie de constructii multinationala selecteaza în vederea angajarii Ingineri proiectanti instalatii electrice pentru reprezentantele si birourile de proiectare din AUSTRIA GERMANIA si SPANIA .
Cerinte
• Curriculum Vitae;
• Scrisoare de intentie
• Portofoliu de proiecte relevant
Candidatul ideal trebuie sa prezinte o atitudine pozitiva, constructiva si orientata spre rezultate, sa fie o persoana persoana prompta, receptiva, responsabila, cu abilitati de comunicare si initiativa, abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului, rezistenta la stres, atentie la detalii dar si un puternic spirit de echipa.
Proiectare instalatii sanitare, termice, retele edilitare, ventilatie HVAC pentru constructii civile si industriale la toate fazele de proiectare

Minim 10 ani de experienta in domeniu proiectarii in constructii.
Cunostinte temeinice despre elaborarea proiectelor la toate fazele conform normativelor de proiectare, piese scrise si desenate , respectiv breviare de calcul , dimensionare, planuri, scheme, memorii de specialitate, antemasuratori, fise tehnice pentru echipamente, caiete de sacini

CERINTE

Cerinte
Cerinte minimale:
• absolvent al Facultatii de Constructii Specializarea Instalatii
• experienta profesionala convingatoare (cel putin 3 ani)
• capacitatea de a aborda eficient proiecte diverse cu un accent pe design contemporan
• experienta in coordonarea si verificarea specialitatilor de proiectare
• cunoasterea legislatiei isi experienta in elaborarea documentatiilor pentru toate fazele de proiectare

• cunostinte tehnice avansate
• cunoasterea avansata a limbii germane engleze, inclusiv a limbajului tehnic specific
• cunostinte avansate si rapiditate de lucru in utilizarea urmatoarelor aplicatii: AutoCAD, Microsoft Office (Word, Excel) Permis cat B.

BENEFICII OFERITE

Se asigura traininguri cu personal de specialitate privind cerintele conform normelor si standardadelor de proiectare conform legislatiei psibilitatea de inregistrare si exercitare a profesiei a diplomei in tara unde isi va desfasura activitatea.

DESCRIEREA FIRMEI

GRUP DE FIRME AS&BILD