Asistente medicale generaliste in Austria

HERAMBA IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistenţi medicali- asistente medicale/ de specialitate cu şi fără experienţă pentru spitale/azile de bătrâni/ instituţii medicale în Austria pentru unul din cei mai mari angajatori din Austria.

CERINTE

1.Studii terminate cu - Diplomă de absolvire de asistent medical generalist cu studii superioare de scurtă durată SAU Diplomă de licenţă de asistent medical generalist cu studii superioare de lungă durată

Studii terminate cu - Diplomă de asistent medical generalist cu studii post-liceale, care a inceput dupa 1. 01. 2007.

Studii terminate la Scoală postliceală cu Certificat de compeţente profesionale de asistent medical generalist, care au inceput inainte de 1.01.2007 cu experienta in domeniul muncii de cinci ani in ultimii 7 ani.

2.Limba germana nivel minim A2

3. Fara antecedente penale

BENEFICII OFERITE

- Angajatorul va fi o firma austriaca.
- Salariul de bază 1780 € net, contract de munca pe perioada nedeterminata.
- Programul de lucru: 167 ore/lunar.

Se lucreaza in toata Austria: Wien, Graz, Klagenfurt, Villach,Innsbruck, Salzburg.
- Angajatorul plăteşte contribuţia la fondul sistemului de asigurări sociale şi pensii precum şi contribuţiile pentru asigurările de sănătate, conform legilor în vigoare din Austria.
- Vă găsim o locuinţă corespunzătoare pentru dumneavoastră, înainte de a ajunge în Austria; odată ajuns/-ă în Austria vă preluăm de la locul stabilit înainte şi vă ducem la noua dumneavoastră locuinţă.
- Sprijin la integrarea în Austria, precum şi în soluţionarea tuturor aspectelor birocratice.
- Vă însoţim la noul loc de muncă şi vă suntem alături atunci când sunteţi prezentat/-ă viitorului superior şi viitorilor colegi ai dumneavoastră.
- Vă stăm la dispoziţe pentru orice fel de probleme ar putea apărea.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta pentru afaceri si management
Imobiliare