Art Director

SLeeve SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colaboreaza cu desktop publisher-ul si copywriter-ul pe proiectele de creatie
- propune si realizeaza conceptele creative pentru clientii agentiei
- sustine proiectele creative la client
- realizeaza layout-uri materiale promotionale si opereaza modificari pe layout-uri aflate in lucru
- se asigura ca fiecare material ce va fi publicat va respecta standardele de executie
- preda fisierele pentru tipar departamentului de productie
- se asigura de respectarea deadline-urilor de trimitere catre tipar

CERINTE

- studii superioare
- experienta min.1 ani pe un post similar
- experienta in publicitate constituie avantaj
- operare PC: Office, Adobe Photoshop, Corel Draw, Quark Xpress, Illustrator, alte programe de grafica/web design la nivel avansat
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat
- persoana creativa, talentata, spontana, cu imaginatie
- cunostinte de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru)
- cunostinte de lucru in programe 3D constituie avantaj
- capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres
- ordonat, atent la detalii, punctual

Selectia se face pe baza de portofoliu.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, in functie de experienta
- mediu de lucru atractiv
- lucrul intr-o echipa tanara, dinamica
- posibilitatea de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

raport e-mail