Voestalpine Angajeaza Economist

SC VOESTALPINE STAMPTEC ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Economist pe perioada determinata 2 ani

Angajam economist cu urmatoarele responsabilitati:
- Contabilitatea mijloacelor fixe si amortizare;
- Contabilitatea clientilor (inregistrarea facturilor de vanzari, intretinerea datelor de client, urmarirea incasarilor si a facturilor scadente);
- Verificarea comenzilor din punct de vedere al contarii ( centru de cost si cont)
- Activitati diverse ( pregatire situatii pentru inchidere de luna, pregatire date pentru diverse rapoarte, etc);
- Rulare calculatii costuri.

Sunt necesare urmatoarele cunostinte:
- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Cunostinte SAP
- Limba engleza (nivel avansat);
- Limba germana (nivel mediu sau avansat);
- Utilizarea avansata a pachetului MS OFFICE (in special EXCEL)
Profil:
- Foarte organizat, punctual, atent la detalii, disciplinat;
- Orientat spre rezultate;
- Comunicativ si cu spirit de echipa;
- Un grad inalt de responsabilitate proprie;
- Flexibilitate;
- Capacitatea de a lucra sub presiune.

CERINTE

Profil:

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii sunati la numarul de telefon :
0742 293 221
0257 / 202 - 515
+40 / 730 / 657 - 569

DESCRIEREA FIRMEI

Productie