Stivuitoristi

NDB LOGISTICA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-descarca, plaseaza pe linii (in stoc), aduce de pe linii si incarca marfurile cu ajutorul stivuitorului electric
-preia marfurile pe baza informatiilor disponibile prin scanare si a documentelor de transport
-plaseaza corect marfurile pe linii in conformitate cu procedura de lucru din depozit
-verifica incarcarea pe camion a marfurilor expediate (conform planificarii si a procedurii)
-este responsabil pentru receptia marfurilor, descarcarea camioanelor, integritatea marfurilor, stocul din depozit, pregatirea comenzilor pentru livrare, incarcare la timp a camioanelor
-este responsabil cu efectuarea inventarelor ciclice
-verifica aplicarea corecta a etichetelor conform documentelor si/sau a informatiilor de pe colete, in cazul coletelor receptionate etichetate, inainte ca acestea sa fie expediate.

CERINTE

-studii medii
-experienta anterioara relevanta
-experienta lucru utilizare stivuitor lateral (reachtruck) constituie avantaj
-disponibilitate de a lucra in ture
-cunostinte tehnice in privinta folosirii transpaletului, stivuitorului, scanerului
-posesor autorizatie ISCIR
-abilitati relationare si lucru in echipa
-persoana dinamica, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- avantajele de a lucra intr-o companie multinationala
- salariu de incadrare motivational, in functie de pregatirea profesionala
- bonusuri lunare de performanta si alte beneficii
- tichete de masa pentru fiecare zi lucrata in valoare de 15 lei/tichet
- ore suplimentare platite 200%
- transport asigurat gratuit in municipiul Arad
- asigurare privata de sanatate
- conditii de munca la standarde europene

NDB Logistica este un joint-venture intre doua companii D.B Group si XPO Logistics , infiintata in anul 1999.

NDB Logistica Arad dispune de o platforma logistica de 25.600 m² in Arad, depozite moderne clasa A cu 42 rampe de incarcare / descarcare, 2 rampe cu acces auto« drive in » , inaltime utila a depozitului 9.8 m, utilaje pentru depozit electrostivuitoare reachtruck inaltime de ridicare 10 m si greutare de ridicare 1.6t, counterbalanced forklift cu inaltime de ridicare 4.5m – 5.5m si greutate de ridicare 1.6t, sistem de protectie contra incendiilor tip sprinklers ESFR, supraveghere video 24/7, paza 24/7, 42 locuri de parcare pentru auto, 25 locuri de parcare pentru camioane (TIR), 1.200 m² spatii pentru birouri