Soferi autocamion din zona Arad - saptamanal acasa

SC H. ESSERS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;
•Minimalizarea cheltuielilor de transport;
•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

OFERIM:
•Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere;
•Masini noi - max 4 ani vechime (cu o medie de 1.5 ani);

Interviuri si testari vor avea loc astfel:
- lunea si miercurea in Oradea la sediul firmei (Sos.Borsului nr.40) - ora 8:00;
- periodic la punctul de lucru din Curtici

CERINTE

Candidatul ideal

•Permis conducere cat. C E - OBLIGATORIU;
•Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;
•Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;
•ADR colete - OBLIGATORIU ;
•Experienta ca sofer de tir;
• Program de lucru: 5-6 programe cu pauza de 45h acasa

Fondată de către Henri Essers în 1928, H.Essers a devenit în timp una dintre cele mai importante companii din Europa în domeniul transporturilor și al logisticii pentru sectoare ca produse chimice, farmaceutice, medicale, precum și produse de înaltă calitate. Compania a cunoscut o dezvoltare masivă în ultimul deceniu, determinată de creșterea autonomă și de o serie de achiziţii strategice. În 2014, H.Essers a raportat o cifră de afaceri de 442 milioane de euro.

Compania deţine în prezent 930.000 m2 de spaţii de depozitare şi un parc auto de 1.300 de camioane și 2.800 de remorci. Compania are peste 4.300 de angajați în 40 de filiale din 12 țări din Europa de Vest și de Est.

Pentru informatii suplimentare puteti suna la Birou Resurse Umane de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la tel.: 0359-803115 ; 0735-050710
Persoanele interesate pot sa trimita CV-ul la adresa: hr.oradea@essers.com