Sales Supervisor

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea si conducerea echipei de vanzari din zona de activitate alocata, coordonarea si integrarea activitatilor sale cu ale fortei de vanzari a distribuitorilor pentru indeplinirea cu succes a obiectivelor de vanzari (volum sell-out, distributie numerica si ponderata, forward stock la POC, executie basic si winning, contracte speciale,etc)
• Cresterea si consolidarea volumelor, asigurând în acelasi timp eficienta utilizarii resurselor (materiale si umane) în zona alocata prin colaborare cu echipa DTR, prin implementarea, coordonarea si imbunatatirea sistemului de luare comenzi de catre agentii de vanzari din subordine si implementarea procedurilor MCCEP
• Managementul oamenilor din subordine: recrutarea, evaluarea, dezvoltarea, motivarea, disciplina si organizarea oamenilor din subordine
• Cercetarea pietei si a evolutiei competitorilor
• Respectarea sistemului de informare si raportare conform cerintelor companiei
• Respectarea bugetului alocat si optimizarea/monitorizarea costurilor pentru echipa din subordine
• Respectarea Regulamentului de Ordine Interioara si a regulilor de Protectia Muncii si PSI, precum si codurilor si procedurilor interne proprii societatii sau la care aceasta a aderat
• Setarea obiectivelor de distributie numerica, distributie ponderata, sell out, executie basic si winning pentru echipe sa de agenti si impreuna cu WM pentru distribuitorii din zona acoperita
• Monitorizarea realizatului versus target, realizarea de planuri de actiune pentru inchiderea GAP-urilor si implementarea acestora
• Gestiunea activelor (contracte cu POC-ul pentru fiecare vitrina, draught, investitie,etc plasate in piata), urmarirea utilizarii eficiente a acestora, implementarea de planuri de actiune pentru imbunatirea eficientei acestora
• Urmarirea, verificarea implementarii in piata, raportarea si evaluarea (post promo) a promotiilor (focus promotii de trade marketing)
• Propune planul de investitii pentru MAD si implementeaza actiunile aprobate de superiorul direct
• Analizarea informatiilor din piata si organizarea activitatii in baza acestora
• Implementarea standardelor POC Execution (basic si winning) in piata
• Propune investitii in piata (contracte speciale, POC dressing-uri, etc) in zona alocata
• Realizeaza PEMM
• Responsabil de implementarea DSS (sedinta de dimineata comuna BB cu DTR) conform recomandarilor MCCEP in zona
• Gestionarea echipei SR
• Setarea de obiective pe termen scurt, mediu si lung pentru SR
• Urmarirea zilnica in MM a obiectivelor lunare
• Implementarea planurilor de actiune pentru ca personalul sa isi indeplineasca obiectivele lunare
• Instruirea personalului, identificarea punctelor slabe si implementarea de actiuni care sa il ajute la dezvoltare
• Monitorizarea activitatii SR-ilor si a locatiilor de top din zona acoperita conform recomandarilor MCCEP
• Responsabil pentru informatiile colectate de catre SR
• Asigurarea respectarii tuturor procedurilor FSM
• Instruirea Flash training a SR-ilor pentru a mentine un nivel adecvat de cunostinte
• Acorda feedback personalului din subordine
• Coaching cu SR
• Realizeaza inductia functionala a noilor angajati (SR)
• Respectarea cerintelor MCCEP

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, lider de piata in producerea si comercializarea bauturilor, un supervizor de vanzari:

Profilul candidatului:

• Vorbeste limba Engleza la nivel conversational (minim B2)
• Bune cunostinte de vanzari
• Minim 3 ani de experienta in vanzari
• Orientat spre detalii
• Bun management al timpului, disponibilitate la deplasari si program prelungit
• Abilitati de comunicare si persuasiune

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Echipa de lucru tanara
Masina de serviciu
Bonus consistent
Oportunitati de training si coaching cu experti in cadrul companiei

Toti candidatii care se potrivesc cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice on-line. Ne rezervam dreptul de a contacta doar candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 3 saptamani

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro