Manager Zonal (regiunea Moldova)

SC Marvel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
- Vanzarea si distribuirea de echipamente de protectie si articole asociate acestora (articole PSI, scule, unelte) in regiunea Moldovei (judetele Iasi, Vaslui, Neamt, Bacau)
- Identificarea potentialilor clienti - intocmeste oferte de pret si face propuneri in acord cu activitatea potentialilor clienti
- Mentine legatura cu clientii existenti
- Preia comenzile clientilor, le comunica detalii referitoare la comenzi intr-un mod profesional (telefonic sau prin email)
- Raspunde la solicitarile clientilor
- Controlul incasarilor
- Intocmire de rapoarte de activitate, rapoarte de vanzari

CERINTE

- Foarte bun comunicator (verbal, scris), orientat catre satisfactia clientilor
- Cunostinte operare PC: Microsoft Office (Word, Excel), client email
- Sociabil, empatic, creativ, gaseste solutii rapid, atitudine pozitiva
- Asimileaza rapid informatiile noi
- Orientat catre eficienta, cu initiativa
- Organizat, responsabil, cu tact, corect, prezentabil
- Persuasiv, abilitati de negociere
- Experienta in vanzari - constitue un avantaj
- Permis categoria B (necesar)
- Usurinta in dobandirea cunostintelor tehnice
- Cunostinte limba engleza la nivel mediu (scris, vorbit); cunoasterea altor limbi straine (ex.: germana, maghiara) constituie un avantaj
- Experienta in vanzarea/distribuirea de echipamente de protectie reprezinta un considerabil avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv: salariu fix + bonuri de masa + bonus de performanta
- Training pentru dobandirea cunostintelor necesare
- Telefon de serviciu, laptop de serviciu
- Masina de serviciu

Societatea Marvel SRL a luat fiinta in anul 2001 ca o organizatie directionata catre distributia produselor cu caracter specific - echipamente de protectie personala si PSI.