Reprezentant Vanzari VEST (Arad, Timisoara, Deva) – oil & gas

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonarea activitatii de prospectare, contractare si monitorizare a clientilor;
• Adoptarea celor mai potrivite masuri pentru cresterea vanzarilor;

Sarcini si Responsabilitati cheie
Prospectare piata
• Urmareste mediul economic / de afaceri din zona si identifica potentialii clienti (benzinarii, firme cu capacitate de transport/ depozitare);
• Contacteaza si tine legatura cu potentialii clientii si deruleaza corespondenta cu acestia;
• Participa la intocmirea ofertelor si a contractelor de colaborare;

Urmarire derulare contract
• Primeste zilnic situatia vanzarilor pe clienti si urmareste incasarile efectuate (solduri clienti);
• Centralizeaza comenzile de combustibil de la clienti;
• Organizeaza livrarile necesarului de combustibil catre clienti;
• Asigura o buna reprezentare si imagine a companiei prin intermediul unor relatii eficiente cu clientii;
• Participa la negocierile cu clientii, cand este cazul, in limitele de pret aprobate de Directorul Vanzari;
• Instruieste clientii in legatura cu scadentele de plata, inregistrarile de pe facturi si metodele de plata. Propune variante de achitare a restantelor; Aplica masurile restrictive impuse contului clientului, mergand pana la blocare totala a acestuia;

Monitorizare vanzari
• Monitorizeaza volumul vanzarilor si incasarilor pe clienti;
• Realizeaza rapoarte de analiza a vanzarilor;
• Propune si adopta cele mai potrivite masuri pentru cresterea volumul de vanzari.

CERINTE

• Studii superioare
• Experienta 2-3 in domeniu, pe un post similar
• Capacitate de lucru cu oamenii; persuasiune; capacitate de organizare; capacitate de comunicare
• Capaciatate de efort sustinut; capacitate de analiza si lucru cu cifrele
• Orientare spre client.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/