Reprezentant vanzari tehnic (Zona de NV)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil pentru dezvoltarea portofoliului de clienti in urmatoarele judete: MM, SM, BH, SJ, AR, HD, TM, CS prin derularea unor actiuni complexe de cercetare a pietei de profil si ulterior stabilirea de intalniri cu potentiali clienti.
Face demonstratii practice in timpul procesului de prezentare a produsului catre clienti.
Menținerea relației cu clienții existenți în zona desemnata.
Implicat activ în stabilirea și punerea în aplicare a strategiilor de vânzăre pentru a îmbunătăți calitatea și a atinge obiectivele propuse.
Derularea unor actiuni prin care sa scoata în evidență caracteristicile cheie ale produselor companiei adresate clienților existenți și a celor potentiali.
Evaluarea nevoilor clienților și propunerea de soluții diverse;
Intocmeste rapoarte de activitate/ vânzări în conformitate cu procedurile interne ale companiei;
Urmareste implementarea tehnică și calitatea contractelor / proiectelor;
Rapoarteaza către directorul de vanzari pentru furnizarea și livrarea produselor.
Negociaza contracte / conditii de livrare, metode de plată, prețuri în conformitate cu politica companiei;
Monitorizează tendințele și evoluția pe piață (distribuție, prețurile, concurența, etc.)

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie cu reprezentare la nivel national, importator unic de echipamente de sudura si taiere cu plasma, un Reprezentant Vanzari Tehnic pentru zona de NV a tarii.

Candidatul ideal:
Domiciliul in zona de vest a tarii de preferat Jud Arad, Timis.
Persoana tanara, la inceput de cariera cu min 1-3 ani experienta in vanzari.
Absolvent studii superioare, profil tehnic.
Cunostinte si abilitati tehnice
Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Aptitudini organizatorice
Abilitatea intreactiona usor cu oamenii
Orientarea către client
Spirit antreprenorial

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si comision din volum vânzări;
Masina, laptop, telefon furnizate de societate;
Prime
Dezvoltarea carierei personale prin oportunitatea de a lucra intr-o companie de top din Romania

Training asigurat de companie

Toți candidații care se potrivesc cu cerințele de mai sus sunt rugati să aplice on-line.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro