Referent Resurse Umane

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

REFERENT RESURSE UMANE
pentru proceduri disciplinare
(pe perioada suspendării contractului de muncă al titularului de post)

- Organizează şi participă la procesul de cercetare disciplinară;
- Întocmeşte documentele aferente procesului de cercetare disciplinară;
- Propune sancţiuni disciplinare şi le aduce la cunoştinţa salariaţilor;
- Întocmeşte şi gestionează dosarele de personal;
- Întocmeşte actele necesare încheierii şi suspendării contractului individual de muncă.

CERINTE

Studii superioare (preferabil în domeniul juridic);
- Experienţă în realizarea procesului de cercetare disciplinară;
- Cunoştinţe temeinice de legislaţie a muncii;
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel conversaţional;
- Cunoştinţe de operare calculator (Word, Excel);
- Constituie avantaj utilizarea sistemului informatic SAP;
- Foarte bună capacitate de analiză şi sinteză;
- Foarte bune abilităţi de comunicare şi relaţionare cu oamenii.

Productie de volane si centuri de siguranta pentru industria auto de top din Asia, Europa si America