Referent achizitii functionar economic

mauriziaro meat

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- Mentine comunicarea cu partenerii externi si cu clientii companiei (telefonic, e-mail).
- Transmite comenzile de achizitie marfa catre furnizori.
- Preia comenzile clientilor si le transmite catre directorul de vanzari.
- Urmareste ca livrarile sa se efectueze conform grafic.
- Gestioneaza evidenta instrumentelor de plata ale clientilor.
- Urmareste platile efectuate de catre clienti si inregistreaza incasarile in fisa clientului.
- Întocmeste rapoartele financiare saptamanale.
- Intomeste situatia ambalajelor introduse pe piata.
- Intocmeste si transmite notificarile catre DSV pentru marfurile achizitionate.
- Intocmeste situatia Intrastat.

CERINTE

Cerinte:
- Cunostinte limba engleza, nivel avansat.
- Cunostinte pachet Office (Excel, Word).
- Abilitati negociere.
- Persoana dinamica, organizata, capacitate de analiza, capacitate de comunicare, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

salar atractiv

SC MAURIZIARO MEAT S.R.L este o societate avand ca domeniu principal de activitate comertul cu ridicata al carnii si produselor din carne de porc si de vita.
Cu o distributie proprie la nivel national de peste 100 de clienti.
Printre clientii nostrii se numara mari producatori din domeniul procesarii carnii dar si distribuitori locali de produse alimentare.