Angajam receptioner(a) in cadrul hotelului ibis Styles din Arad.

FAB INDUSTRY - Hotel ibis Styles

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cresterea satisfactiei oaspetilor, furnizand servicii de receptie eficiente, rapide, lipsite de probleme, calde, politicoase si ospitaliere in legatura cu sosirea, sederea si plecarea oaspetilor.

Responsabilitati:
- Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;
- Verifica listele zilnice de sosiri;
- Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera;
- Se ocupa de indeplinirea tuturor cererilor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii celorlalte departamente;
- Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti;
- Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata;
- Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor;
- Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
- Asigura cresterea incasarilor hotelului promovand restaurantul si barul hotelului;
- Raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel si despre zona.

CERINTE

Limba engleza - Avansat
Competente si aptitudini de utilizare a calculatorului

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Transport

Ibis Styles Arad va fi primul hotel sub acest brand in Romania. Ibis Styles este un brand premium economic de stiluri multiple, care vizeaza pe toti cei care sunt in cautare de “the best of the best”. Ibis Styles Arad va fi un hotel nou construit de 3 stele, oferind 72 de spatii de cazare confortabile (24 twin, 24 double, 6 apartamente, 16 family, si 2 camere pentru persoane cu dizabilitati), un restaurant, 1 lobby bar, 3 sali de intruniri si 1 sala multifunctionala pentru conferinte si evenimente. Tema designului propus este “industria”. Unitatea va avea propria sa personalitate distincta si va reflecta spiritul brandului: colorat, luminos și energic, cu o tenta de umor. Simplitate, interactivitate, calitate si convivialitate sunt valorile de baza ale brandului. Ibis Styles se va deschide in luna septembrie 2017.