Project Manager

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul proiectelor pe care le coordoneaza:

- Realizeaza analiza proceselor implicate;
- Organizeaza si planifica activitatile specifice;
- Stabileste si aplica metodele specifice;
- Urmareste evolutia proiectelor;
- Respecta procedurile specifice si utilizeaza aplicatiile asociate;
- Comunica termenele si evolutia proiectelor catre superiorul ierarhic;
- Stabileste/ avizeaza planul de actiune pe proiectele alocate pentru realizarea obiectivelor;
- Urmareste realizarea obiectivelor si informeaza superiorul ierarhic cu privire la acestea;
- Identifica si propune superiorului ierarhic modalitati de imbunatatire a activitatii;

CERINTE

- Stabileste planning ul de proiect, asigura repartizarea sarcinilor in cadrul echipelor de proiect coordonate si urmareste realizarea lor pentru atingerea obiectivelor stabilite;
- Anima si motiveaza echipa de proiect transversala;
- Respecta regulile deontologice si reglementarile interne;

Experienţă profesională:

- Experienta pe proiecte (minim 2 ani);
- Experienta de management (minim 2 ani)
- Domenii de activitate bancara (minimum 4-5 ani de experienta in domeniul bancar), cu o buna cunoastere profesionala si functionala a domeniului;
- Stapanirea limbii engleze si/sau franceze obligatorie.

Profilul candidatului:

- Calitati excelente de comunicare
- Buna adaptabilitate si capacitate de reactie rapida la solicitari
- Foarte bune capacitati de relationare si pro activitate
- Atentie la detalii
- Autonomie si initiative
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- tip de contract: Contract pe perioada nederminata

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.