Operare si depanare echipamente productie panouri fotovoltaice

S.C. Rominex Industrial S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

S.C. Rominex Industrial S.R.L. din Timişoara organizează selecţie de personal pentru ocuparea a 3 posturi, în vederea deschiderii unei secţii de producţie panouri fotovoltaice în municipiul Arad, în luna ianuarie 2013.

Personalul selectat va constitui nucleul unui colectiv tânăr şi dinamic şi va efectua un stagiu de instruire cu o durată de 2 săptămâni (25 noiembrie – 9 decembrie 2012), în SUA, în vederea operării şi depanării echipamentelor de producţie a panourilor fotovoltaice.

Posturile pentru care va avea loc selecţia sunt:
1 Inginer electronist sau electrotehnician
1 Inginer/subinginer electrotehnician
1 Tehnician electromecanic

Este preferabil ca domiciliul candidaţilor să fie în municipiul Arad.

CV-urile pot fi trimise pe adresa de e-mail: andrea.kaba@yahoo.com, în perioada 20 – 28 octombrie 2012, iar interviurile şi selecţia angajaţilor va avea loc în perioada 29 – 30 octombrie 2012, urmând ca persoanele ale căror CV-uri au fost selectate să fie contactate telefonic şi să primească informaţii suplimentare.

CERINTE

• Inginer electronist sau electrotehnician
Cerinţe:
 experienţă în depanare instalaţii electronice – 3 ani
 cunoştinţe avansate de limba engleză (vorbit şi scris)
• Inginer/subinginer electrotehnician
Cerinţe:
 experienţă în operare instalaţii electrice – 2 ani
• Tehnician electromecanic
Cerinţe:
 cunoştinţe de limba engleză (vorbit şi scris)

BENEFICII OFERITE

Stagiu de instruire cu o durată de 2 săptămâni în SUA.

Established in 2009, Rominex Industrial is a company specialized in different areas:
- Management services and development of thermal projects
- Supply of equipment for mining, thermal energy and construction field
- Production of PV panels
- Design, mounting and execution of electricity generation capacities from renewable energy sources